Resultater for Nyborgpolitihundeforening 2018

25 august udtagelse til DM i kriminalklassen.
Flemming og Ozzi fik 218 point og blev nr. 4 på landsplan. 
Dermed kvalifikation til DM

28-30. september Danmarksmesterskaber

Vandt Flemming Hartvig Pedersen og Hulgaards Ozzi Kriminalklassen med et fantastisk flot resultat, 220,5 point, næsten 10 point foran nr. 2.

4. november unghundekonkurrence i Bogense

Var 2 af foreningens medlemmer til Unghundekonkurrence.
Kirsten Holm Hels og Amagers Osvald  fik 152,5 point og en 7. Plads.

Villy og JazzMusic fik 164,6 point og 4. Præmie  samt vandrepræmien for bedste Unghunderesultat i NPH 2018.
Begge resultater var dog skuffende, da ingen af dem gav 1/1 eller 1/2 oprykning.

Resultater for Nyborgpolitihundeforening 2019

17 marts, lokal unghunde konkurrence i Fåborg

Villy og Jazz 175 point og dermed vinder af 1. pladsen samt en hel oprykning

Kirsten Holm Hels og Amagers Osvald 171.7 point og dermed 2. plads samt en hel oprykning

25 august DM udtagelse, Vinderklassen i Middelfart

Flemming Hartvig Pedersen og Hulgaard´s Ozzi, 201,6 point

1 September DM udtagelse Patruljeklassen i Middelfart

Villy Skaarup og Jazz 182,9 point

Kirsten Holm Hels og Amagers Osvald 119,6 points

16 november, lokal unghunde konkurrence i Nybog

Charly med Bella 176,9 point

Resultater for Nyborgpolitihundeforening 2016

Søndag den 10 April, Fynsmesterskabet 2016

Villy Skaarup og Athos opnåede 213,4 point og blev nr. 3

Lørdag den 23 April, Oprykningskonkurrencerne i Kriminalklassen 

Inge Marie Jensen Hansen og Assie opnåede 175,4 og blev nr. 3 

Søndag den 24 April, Oprykningskonkurrencerne i patruljeklassen

Henning Jensen med Tino ( To-Fast Sasko ) blev nr. 1 med 203,8 point, ½ oprykning

Søndag den 11 september Jysk Mesterskab

Flemming Pedersen med Hulgaards Ozzie blev nr. 1 med 175,6 point

Søndag den 06 November, Unghundekonkurrence i Middelfart

Flemming Pedersen med Hulgaards Ozzie blev nr. 2 med 173,8 point, og en hel oprykning til Patruljeklassen.

Søndag den 10 April, Fynsmesterskabet 2016

Villy Skaarup og Athos opnåede 213,4 point og blev nr. 3

Lørdag den 23 April, Oprykningskonkurrencerne i Kriminalklassen 

Inge Marie Jensen Hansen og Assie opnåede 175,4 og blev nr. 3 

Søndag den 24 April, Oprykningskonkurrencerne i patruljeklassen

Henning Jensen med Tino ( To-Fast Sasko ) blev nr. 1 med 203,8 point, ½ oprykning

Søndag den 11 september Jysk Mesterskab

Flemming Pedersen med Hulgaards Ozzie blev nr. 1 med 175,6 point

Søndag den 06 November, Unghundekonkurrence i Middelfart

Flemming Pedersen med Hulgaards Ozzie blev nr. 2 med 173,8 point, og en hel oprykning til Patruljeklassen.

Resultater for Nyborgpolitihundeforening 2017

Søndag den 19 Marts, Unghundekonkurrence i Svendborg
Kirsten med Amagers Oswald blev nr. 1 med 155,2 point .

 

Søndag 09 April Fynsmesterskab i Svendborg
Flemming Pedersen med Hulgaards Ozzie blev nr. 1 med 221,9 point.

Søndag den 03 september, udtagelse i patruljeklassen

Flemming Pedersen med Hulgaards Ozzie blev nr. 1 med 227,3 point.

24 September DM Randers

Flemming Pedersen med Hulgaards Ozzie blev nr. 4 med 213,2 point.

Søndag 29 Oktober Klubmesterskabet 2017


Flemming Pedersen med Hulgaards Ozzie blev nr. 1 med 203,8 point.
Kirsten med Amagers Osvald fik 156,8 point

Søndag den 05 November, Unghundekonkurrence i Svendborg.

Kirsten med Amagers Osvald fik 161,3 point og en halv oprykning.

Resultater for Nyborgpolitihundeforening 2014

Søndag 16 Febuar lokal unghundekonkurrence

Jørn Christensen med Viggo (Hajen’s Vams) blev nr. 1 med 171,3 point

Villy Skaarup med Athos (Team Kenzally’s Athos) blev nr 2 med 166,3 point

Søndag 2 Marts unghundekonkurrence forår

Jørn Christensen med Viggo (Hajen’s Vams) blev nr. 3 med 170,8 point 1 hel oprykning

Villy Skaarup med Athos (Taem Kenzally Athos) blev nr. 4 med 169,3 point 1 halv oprykning

Henrik Bering med Basse (Jabina Zimba) blev nr. 5 med 166,2 point 1 halv oprykning

Dorrit Hansen med Ronja (team Parka’s Ines) blev nr. 10 med 140,2 hund blev skadet på øvelse 11.

Søndag 6 April Fynsmesterskab

Valther Larsen med Seppo ( Lyager’s Ritzau ) blev nr. 4 med 192,1 point

Inger Marie Hansen med Assie ( Vendbo’s Assie ) blev nr. 5 186,3 point

Gert Hansen med Ally ( To Fast Pjuske ) blev nr. 7 med 178,3 point

Lørdag 26 April oprykning – kriminalklassen

Inger Marie Hansen med Assie ( Vendbo’s Assie ) blev nr. 2 med 180,9 point

Søndag 31 August udtagelsen i kriminalklassen

Inger Marie Hansen med Assie ( Vendbo’s Assie ) blev nr.1 med 213,3 point

Søndag 7 September udtagelsen i patruljeklassen

Henning Jensen med Tino ( To-Fast Sasko ) blev nr. 4 med 192,2 point

Jørn Christensen med Viggo ( Hajen’s Vams ) blen nr. 7 med 176,8 point

Gert Hansen med Ally ( To-Fast Pjuske ) blev nr. 9 med 158,9 point

Inger Marie Hansen med Assie ( Vendbo’s Assie ) blev nr.1 med 213,3 point

DM Nykøbing Falster 28/09-2014

Inger Marie Hansen med Assie ( Vendbo’s Assie ) blev nr.12 med 162,3point

Søndag 26 Oktober Klubmesterskabet 2014

Inger Marie Hansen med Assie ( Vendbo’s Assie ) blev nr. 1 med 199,5 point

Henning Jensen med Tino ( To-Fast Sasko ) blev nr. 2 med 183,8 point

Jørn Christensen med Viggo ( Hajen’s Vams ) blen nr. 3 med 169,5 point

Søndag 2 November unghundekonkurrence efterår

Villy Skaarup med Athos (Taem Kenzally Athos) blev nr. 2 med 174,8 point

Resultater for Nyborgpolitihundeforening 2015

Søndag 12 April Fynsmesterskab

Inger Marie Hansen med Assie ( Vendbo’s Assie ) blev nr. 4 med 206,7 point

Villy Skaarup med Athos (Taem Kenzally Athos) blev nr. 5 med 205,8 point

Søndag 30 August, udtagelse til DM i kriminalklassen

Inger Marie Hansen med Assie ( Vendbo’s Assie ) blev nr. 3 med 196 point

Søndag den 06 September, udtagelse til DM i patruljeklassen

Villy Skaarup med Athos (Taem Kenzally Athos) blev nr. 2 med 223,3 point og en hel oprykning

25. October 2015, Fynsmesterskab

Inger Marie Hansen med Assie ( Vendbo’s Assie ) blev nr. 1 med 205,3 point

Villy Skaarup med Athos (Taem Kenzally Athos) blev nr. 2 med 200,1 point

Henning Jensen med Tino ( To-Fast Sasko ) blev nr. 3 med 185,7 point

1. November 2015, Unghundekonkurrence

Kirsten Holm Hels, med Enzo (Svogerslevs Emil) blev nr. 3 med 159,1 point (halv oprykning)

Resultater for Nyborgpolitihundeforening 2012

Søndag den 5 Februar lokal unghundekonkurrence i Odense

Henning Jensen med Tino ( To-Fast Sasko ) blev nr. 4 med 155,5 point

Dorrit Hansen med Ronja ( Team Parkas Ines ) blev nr. 6 med 147,2 point

 

Søndag den 25 marts unghundekonkurrence i Bogense

Henning Jensen med Tino ( To-Fast Sasko blev nr. 4 med 171,3 point og hel oprykning til Patruljeklassen.

Anni Larsen Med Nadi ( Lyager’s Unzza ) blev nr. 5 med 170,0 point og hel oprykning til Patruljeklassen.

Dorrit Hansen med Ronja ( team Parkas Ines ) blev nr. 9 med 140,8 point.

 

Resultater for Nyborgpolitihundeforening 2013

Søndag den 17 Februar lokal unghundekonkurrence

Jørn Christensen med Viggo ( Hajen Vams ) blev nr. 1 med 158,8 point

Dorrit Hansen med Ronja ( Team paka’s Ines blev nr. 2 med 143,8

 

 Søndag den 3 Marts unghundekonkurrence Faaborg

Jørn Christensen med Viggo ( Hajen Vams ) blev nr. 2 med 162,3 point

Dorrit Hansen med Ronja ( Team Paka’s Ines ) blev nr. 7 med 131,0 point

 

Søndag den 7 April Fynsmesterskabet

Flemming Pedersen med Anton ( To-Slow Ernie ) blev nr 1 med 225,8 point fynsmester

Geert Hansen med Ally (T o.Fast Pjuske ) blev nr 7 med 188.7 point

 

Søndag den 1 september udtagelsen i patruljeklassen

 Henning Jensen med Tino ( To-Fast Sasko) blev nr. 2 med 175,5 point

Geert Hansen med Ally ( To-fast Pjuske ) blev nr. 3 med 173,5 point

 

Søndag den 1 September udtagelsen i vinderklassen

Flemming Pedersen med Anton ( To-Slow Ernie)fik 210 point og udtaget til DM

DM i Herning Vinderklassen

Flemming pedersen med Anton ( To-Slow Ernie) blev nr. 1 med 201,3 point og Danmarksmester

 

Søndag den 27 Oktober klubmesterskab

 Flemming Pedersen med Anton ( To-Slow Ernie ) fik 216,4 point og klubmester

Geert Hansen med Ally ( To-Fast Pjuske ) blev nr. 2 med 151,5 point

Dorrit Hansen med Ronja ( Team Paka’s Ines ) blev nr. 3 med 145,8 point

 

Søndag den 3 November unghundekonkurrence Faaborg

Villy skaarup med Athos ( Team Kenzally Athos ) blev nr. 5 med 155,7 point

Dorrit Hansem med Ronja ( Team Paka’s Ines blen nr. 7 med 141,8 point

Resultater for Nyborg politihundeforening  2010

Søndag den 28 Marts i Middelfart Unghundekonkurrence

Dorrit Hansen med Ronja blev nr. 12 med 139 point

 

Søndag den 18 April Fynsmesterskab i Middelfart

Flemming Pedersen med Anton blev nr. 1 med 222.3 point

Anders Sørensen med Hector blev nr. 5 med 200,5 point

Gert Hansen med Ally blev nr. 9 med 140,8 point

 

Onsdag den 2 September udtagelsen i Kriminalklassen sekt. 1

Ib Bukkehave med Yamo opnåde 206,5 point

Frank B. Nielsen med Zaco opnåde 192,2 point

 

Søndag den 5 September udtagelsen kriminalklassen sekt. 2

Flemming Pedersen med Anton blev nr. 7 med 201,0 point

 

Søndag den 12 September udtagelsen i patruljeklassen sekt. 2

Gert Hansen med Ally blev nr. 4 med 185,8 point

 

24-26 September Danmarksmesterskab i Ålborg

Frank B. Nielsen med Zaco blev nr. 9 med 182,1 point

Ib Bukkehave med Yamo blev nr. 12 med 173,7 point

 

Søndag den 3 Oktober unghundekonkurrence i Middelfart

Charly Hansen med Nela blev nr. 1 med 175,1 point

 

Søndag den 24 Oktober klubmesterskab i Odense

Flemming Pedersen med Anton blev nr. 1 med 188,6 point

Gert Hansen med Ally blev nr. 2 med 163,2 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 2011

Søndag den 27 Marts unghundekonkurrence i Svendborg

Dorrit Hansen med Ronja blev nr. 12 med 131,3 point
 

Søndag den 10 April Fynsmesterskab i Svendborg

Flemming Pedersen med Anton blev nr. 2 med 221,2 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 9 med 168,2 point
 

Søndag den 17 April oprykningskonkurrence i Nyborg

Gert Hansen med Ally blev nr. 4 med 188,3 point
 

Onsdag den 24 August udtagelse til DM sek. 1 i Tønder

Frank B. Nielsen med Zako blev nr. 3 med 211,1 point


Søndag den 28 August udtagelse til DM sek. 2 i Nyborg

Flemming Pedersen med Anton blev nr. 1 med 221,6 point
 

Søndag den 4 September udtagelse til DM i patruljeklassen sek. 2 i Nyborg

Charly Hansen med Nela blev nr. 2 med 221,2 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 8 med 149,5 point


23-24-25 September DM krimminalklassen i Odense

Frank B. Nielsen med Zako blev nr. 6 med 200,6 point
Flemming Pedersen med Anton blev nr. 14 med 179,6 pointresultater

Søndag den 2 Oktober unghundekonkurrence i Svendborg

Dorrit Hansen med Ronja blev nr. 9 med 152,2 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 2008

Søndag den 13 april Fynsmesterskab i Nyborg

Flemming Petersen med Anton blev nr. 2 med 223,0 point
Bente Skou med Nela blev nr. 3 med 216,5 point
Anders Sørensen med Hector blev nr.5 med 199,2 point

Onsdag den 27 August udtagelse i kriminalklassen sek. 1

Ib Bukkehave med Yamo blev nr. 7 med 178,6 point og udtaget til DM.

Søndag den 31 August udtagelse i kriminalklassen sek. 2

Anders Sørensen med Hector blev nr. 1 med 196,5 point
Bente Skou med Nela blev nr. 2 med 195,2 point
Allan Skov med Hawetos Xano blev nr. 3 med 164,5 point

Onsdag den 3 September udtagelse i patruljeklassen sek. 1

Frank B. Nielsen med  Zaco blev nr. 1 med 222,4 point og bedst på landsplan og udtaget til DM

Søndag den 7 september udtagelse i patruljeklassen sek. 2 i Middelfart

Flemming Pedersen med Anton blev nr. 1 med 210,9 point udtaget til DM

26-27-28- September DM i Skovbo/køge

Krimminalklassen
Ib Bukkehave med Yamo blev nr. 2 med 192,6 point

Patruljeklassen
Frank B. Nielsen med Zaco blev nr. 11 med 206,4 point
Flemming Pedersen med Anton måtte desværre udgå ( Flemming kom til skade)

Søndag den 5 Oktober Fyns unghundekonkurrence i Nyborg

Geert Hansen med Ally blev nr. 1 med 170,2 point

Søndag den 26 Oktober klubmesterskab

Anders Sørensen med Hector blev nr. 1 med 212,6 point
Flemming Pedersen med Anton blev nr. 2 med 207,6 point
Frank B. Nielsen med Zaco blev nr. 3 med 201,1 point
Bente Skou med Nela blev nr. 4 med 177,9 point

Resultater for nyborg Politihundeforening 2009

Lørdag den 21 Marts lokal unghundekonkurrence

Henrik Bering med Karla blev nr. 1 med 170,5 point
Dorrit Hansen med Ronja blev nr. 2 med 107,2 point

Søndag den 29 Marts unghundekonkurrence i Odense

Henrik Bering med Karla blev nr. 1 med 178,0 point
Dorrit Hansen med Ronja blev nr. 12 med 151,9 point

 

Søndag den 19 april Fynsmesterskaberne i Odense

Anders Sørensen med Hector blev nr. 1 med 216,9 point
Frank Bjerg Nielsen med Zaco blev nr. 3 med 210,7 point
Flemming Pedersen med Anton blev nr. 6 med 203,5 point

Onsdag den 26 August udtagelse sek.1 Kriminalklassen

Frank Bjerg Nielsen med Zaco blev nr. 2 på landsplan med 213,3 point udtaget til DM

Søndag den 6 September udtagelse sek. 2 patruljeklassen

Flemming Pedersen med Anton blev nr. 1med 212,0 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 5 med 129,1 point

Søndag den 13 September lokal unghundekonkurrence

Charly Hansen  med Nela blev nr. 1 med 174,8 point
Dorrit Hansen med Ronja blev nr. 2 med 163,8 point

25-26-27 September DM i Ebeltoft Kriminalklassen

Frank Bjerg Nielsen med Zaco blev nr. 11 med 184,1 point

Søndag den 4 Oktober unghundekonkurrence i Odense

Charly Hansen med Nela blev nr. 3 med 167,9 point
Dorrit Hansen med Ronja blev nr. 10 med 134,2 point

Søndag den 25 Oktober klubmesterskab afholdt af OPH

Anders Sørensen med Hector blev nr. 1 med 209,7 point
Flemming Pedersen med Anton blev nr. 2 med 194,7 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 3 med 178,0 point

RESULTATER FOR NYBORG POLITIHUNDEFORENING 2006

Søndag d. 12 Februar Nyborg – Svendborg

Tommy Pedersen med Marco 213,0 point
Gert Hansen med Ally 203,5 point
Jørn Christensen med Quilte 178,8 point
Samlet blev det til 595,3 mod Svendborgs 645,3

Udtagelserne til DM

Vinderklassen

Claus Rasmussen med Satoris Harro 182,3 point og en 22. plads på landsplan

Patruljeklassen

Ib Bukkehave med Yamo 206,7 og en 34 plads
Villy Skaarup med Carlo 205,0 og en 37 plads
begge resultater er på landsplan

Søndag 8 Oktober Unghundekonkurrence

Bente Skou med Nela blev nr. 2 med 172,2 point

 

På grund af Fugleinfluencaen på Fyn var der aflyst konkurrencer.

Klubmesterskabet blev aflyst

RESULTATER FOR NYBORG POLITIHUNDEFORENING 2007

Søndag d. 8. marts – lokal unghundekonkurrence i Nyborg

Anders med Hector (Satoris Falco) blev nummer 1. med 174 point.
Benny med Zargo blev nummer 2 med 167,7 point

Søndag d. 25. marts – unghundekonkurrence i Svendborg

Anders med Hector (Satoris Falco) blev nummer 3 med 171,5 point, og hermed en oprykning i patruljeklassen
Benny med Zargo blev nummer 4 med 165,8 point, og hermed en ½ oprykning i patruljeklassen

Søndag d. 15. april – Fynsmesterskaberne i Fåborg

Tommy Pedersen med Marco genvandt fynsmesterskabet med 212,9 point.
Bente Skou med Nela blev nr. 2 med 207 point.

Søndag d. 26 august udtagelse i Vinderklassen 2007 på Hellerup sek. 2

Tommy Pedersen med Marco blev nr. 1 med 202,6 point

Onsdag d. 29 august udtagelse i patruljeklassen i Oksbøl Sek. 1

Ib Bukkehave med Yamo blev nr. 1 med 223,0 point
Udtaget til DM

Søndag d. 2. september udtagelse i Patruljeklassen Middelfart Sek. 2

Bente Skou med Nela blev nr. 1 med 220,8 point
Anders Sørensen med Hector blev nr. 2 med 220,8 point
Begge er udtaget til DM

 

Søndag d. 23 September lokal unghundekonkurrence

Flemming Pedersen med Anton blev nr. 1 med 176,8 point
Frank B. Nielsen med Zakko blev nr. 2 med 175,6 point
Benny Andersen med Zargo blev nr. 3 med 152,6 point

 

Lørdag og Søndag 29/30 September DM

Anders Sørensen med Hector blev nr. 11 med 195,7 point
Ib Bukkehave med Yamo blev nr.14 med 194,5 point
Bente Skou med Nela blev nr. 18 med 174,3 point

 

 

Søndag d. 7 Oktober – unghundekonkurrence i Fåborg

Flemming Pedersen med Anton blev nr. 1 med 174.1 point
Benny Andersen med Zargo blev nr. 3 med 156,5 point

 

Søndag den 28 Oktober klubmesterskab afholdt af Odense

Tommy Pedersen med Marco blev nr. 1 med 205,1 point
Flemming Pedersen med Anton blev nr. 2 med 201,5 point
Anders Sørensen med Hector blev nr. 3 med 185,6 point
Bente Skou med Nela blev nr. 4 med 185,2 point
Jørn Christensen med Quilte blev nr. 5 med 166,0 point

RESULTATER FOR NYBORG POLITIHUNDEFORENING 2004

Søndag den 21 Marts unghundekonkurrence i  Odense

Per F. Gjerulf med Satoris Gundo 169,8 point ½ oprykning
Claus Rasmussen med Satoris Harro 166,8 point – halsg.
Michael Stie med Hajens Gnuffe 150,5 point

Søndag den 28 Marts Fynsmesterskab i Middelfart

Tommy Pedersen med Marco blev nr. 3 med  221,3 point
Gert Hansen med Smøgens Ally 216,8 point
Leif Hansen med Møllers Bosse 212,0 point
Jørn Christensen med Chade’s Quilte 188,5 point

Lørdag den 24 April oprykningskonkurence i kriminalklassen

Valther Larsen med Dauløkkes Don Juan blev nr. 2 med 187,4 point
Isabella Richter med Chade’s L-Uffe 174,7

Søndag den 15 August Nyborg – Svendborg i Nyborg

Tommy Pedersen med Marco blev nr. 2 med 213,0 point
Gert Hansen med Ally blev nr.3 med 202,8 point
Valther Larsen med Tarsan blev nr. 4 med 194,1 point
Jørn Christensen med Quilte blev nr. 7 med 176,7 point
Samlet blev det til 786,6 mod Svendborgs 680,6

Søndag den 29 August udtagelse i kriminalklassen på Ravnholdt Gods.

Tommy Pedersen med Marco blev nr. 2 med 219,4 point
Valther Larsen med Tarsan blev nr. 4 med 199,0 point
Jørn Christensen med Quilte 183,5 point
Isabella Ricther med Uffe 182,9 point
Anni Larsen med Dauløkkes Kita 148,4 point
Gert Hansen med Ally 131,8 point

Onsdag den 1. September udtagelse sek. 1

Claus Rasmussen med Satoris Harro blev nr. 1 med 224,5 point

Søndag den 5 September udtagelse i patruljeklassen på Ravnholdt Gods

Bente Pedersen med Kronjylland Quantos 191,6 point
Else Simonsen med Euro Von Haus Seli 182,2 point

Søndag den 19 September lokal unghundekonkurrence med Fåborg/Svendborg i Nyborg

Flemming Pedersen med Heilei’s Seven 167,3 point

24-25-26 September DM i Åbenrå

Patruljeklassen
Claus Rasmussen med Satoris Harro 200,6 point
Krimminalklassen
Tommy Pedersen med Marco 148,3 point

Søndag den 10 Oktober unghundekonkurrence i Odense

Flemming Pedersen med Heilei’s Seven 145,3 point

Søndag den 31 Oktober klubmesterskab afholdt af Odense

Tommy Pedersen med Marco blev nr. 1 med 216,7 point
Isabella Richter med Uffe blev nr. 2 med 211,8 point
Valther Larsen med Tarsan blev nr. 3 med 208,8 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 4 med 204,1 point
Jørn Christensen med Quilte blev nr. 5 med 200,4 point
Claus Rasmussen med Satoris Harro blev nr. 6 med 193,8 point
Anni Larsen med Dauløkkes Kita blev nr. 7 med 184,3 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 2005

Søndag den 26 februar Nyborg – Svendborg i Svendborg

 Tommy Pedersen med Marco blev nr. 3 med 213,0 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 5 med 203,5 point
Jørn Christensen med Quilte blev nr. 6 med 178,8 point

Søndag den 14 April Fynsmesterskabet i Svendborg

Valter Larsen med Tarzan blev nr. 1 med 229,0 point
Tommy Pedersen blev nr. 1 med 229,0 point
Claus Rasmussen med Harro blev nr. 5 med 220,5 point
Jørn Christensen med Quilte blev nr. 10 med 205,8 point
Isabella Richter med Uffe blev nr. 14 med 186,3 point

Søndag den 28 August udtagelse kriminalklassen i Fåborg

Claus Rasmussen med Harro 222,5 point
Tommy Pedersen med Marco 206,8 point
Jørn Christensen med Quilte 204,7 point
Isabella Richter med Uffe 195,1 point

23-14-25 September DM i Århus

Krimminalklassen
Claus Rasmussen med Harro blev nr. 8 med 174,9 point

Søndag den 30 Oktober klubmesterskab

Tommy Pedersen med Marco blev nr. 1 med 211,0 point
Valther Larsen med Tarzan blev nr. 2 med 206,5 point
Anni Larsen med Kita blev nr. 3 med 204,5 point
Isabella Richter med Uffe blev nr. 4 med 199,0 point
Jørn Christensen med Quilte blev nr. 5 med 192,0 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 6 med 165,5 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 2002

Søndag den 24 Marts unghundekonkurrence i Fåborg

Else Simonsen med Euro blev nr. 1 med 175,6 point

Søndag den 14 April trekantkonkurrence i Odense

Villy Skaarup med Bandit blev nr. 1 med 228,6 point
Tommy Pedersen med Marco 214,8 point
Gert Hansen med Ally 210,6 point
Isabella Richter med Uffe 202,6 point
Samlet point Odense 668,6 – Nyborg 654,0 – Middelfart 567,0 point

Onsdag den 17 April udtagelse Kriminal/Vinderklassen sekt.1

Villy Skaarup med Bandit blev nr. 2 med 217,0 point
Frank B. Nielsen med Boogie 215,8 point

Lørdag den 27 April udtagelse kriminal/vinderklassen

Gert Hansen med Ally 196,0 point
Tommy Pedersen med Marco 195,0 point

Søndag den 28 April udtagelse i patruljeklassen

Jørn Christensen med Quilte blev nr. 1 med 224,1 point
Isabella Richter med Uffe 215,5 point

10/11/12 Maj DM i Holstebro

Jørn Christensen med Quilte blev nr. 14 med 183,5 point

Lørdag den 14 September oprykningsk. i kriminalklassen

Leif Hansen med Bosse blev nr. 2 med 185,0 point
Valter Larsen med Tarsan 164,5 point

Søndag den 15 September oprykningsk. i patruljeklassen

Anni Larsen med Kita blev nr. 1 med 228,4 point

Søndag den  22 September lokal unghundekonkurrence

Bente Pedersen med Quantos 169,8 point

Søndag den 13 Oktober unghundekonkurrence i Fåborg

Bente Pedersen med Quantos blev nr. 3 med 174,3 point

Søndag den 20 Oktober klubmesterskab i Ryslinge

Frank B. Nielsen med Boogie blev nr. 1 med 214,3 point
Valter Larsen med Tarsan blev nr. 2 med 212,0 point
Leif Hansen med Bosse blev nr. 3 med 210,5 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 4 med 208,5 point
Isabella Richter med Uffe blev nr. 5 med 203,4 point
Jørn Christensen med Quilte blev nr. 6 med 197,0 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 2003

Søndag den 30 Marts Fynsmesterskab i Odense

Gert Hansen med Ally blev nr. 1 med 225,0 point
Jørn Christensen med Quilte blev nr. 2 med 218,3 point
Valther Larsen med Tarsan blev nr. 5 med 213,3 point
Tommy Pedersen med Marco blev nr. 7 med 210,3 point
Else Simonsen med Euro blev nr. 12 med 184,7 point

Søndag den 30 April unghundekonkurrence i Nyborg

Morten Neye med Fuzzy 151 point

Søndag den 11 Maj Nyborg – Svendborg i Svendborg

Gert Hansen med Ally blev nr. 2 med 210,3 point
Frank b. Nielsen med Boogie blev nr. 3 med 199,3 point
Isabella Richter med Uffe blev nr. 5 med 193,5 point
Valther Larsen med Tarsan blev nr. 6 med 190,5 point
Samlet blev det til 603,1 mod Svendborgs 589,7

Onsdag den 27 August udtagelse i vinderklassen sekt. 1

Villy Skaarup med Bandit blev nr. 1 med 220,5 point
Frank B. Nielsen med Boogie 209,5 point

Søndag den 31 August udtagelse i kriminalklassen på Ravnholt Gods

Leif Hansen med Bosse blev nr. 1 med 219,5 point
Tommy Pedersen med Marco blev nr. 4 med 195,7 point
Jørn Christensen med Quilte blev nr. 5 med 189,0 point
Gert Hansen med Ally 178,5 point
Valther Larsen med Tarsan 178,5 point
Isabella Richter med Uffe 172,5 point
Anni Larsen med Dauløkkes Kita 134,1 point

Søndag den 7 September udtagelse i patruljeklassen i Fåborg

Bente Pedersen med Kronjyllands Quantos blev nr. 2 med 201,0 point
Else Simonsen med Euro 199,0 point

Søndag den 14 September lokal unghunde afholdt i Fåborg

Morten Neye med Fuzzy blev nr. 3 med 164,0 point

26-27-28 September DM i Sæby

Vinderklassen
Villy Skaarup med Bandit blev nr. 2 med 202,9 point
Frank B. Nielsen med Boogie blev nr. 9 med 182,9 point

Søndag den 12 Oktober unghundekonkurrence i Nyborg

Morten Neye med Fuzzy blev nr. 2 med 171,8 point

Søndag den 26 Oktober klubmesterskab afholdt af Odense

Jørn Christensen med Quilte blev nr. 1 med 216,1 point
Tommy Pedersen med Marco blev nr. 2 med 212,7 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 3 med 206,8 point
Villy Skaarup med Bandit blev nr. 4 med 206,6 point
Leif Hansen med Bosse blev nr. 5 med 201,7 point
Else Simonsen med Euro blev nr. 6 med 201,3 point
Valther Larsen med Tarsan blev nr. 7 med 199,6 point
Bente Pedersen med Fix blev nr. 8 med 195,5 point
Isabella Richter med Uffe blev nr. 9 med 189,3 point
Anni Larsen med Kita blev nr. 10 med 170,0 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 2000

Søndag den 19 Marts lokal unghundekonkurrence

Valter Larsen med Tarsan blev nr. 1 med 172,8 point
Jørn Christensen med Quilte blev nr. 2 med 157,1 point
Isabella Richter med Uffe blev nr. 3 med 154,0 point
Emil Vium med Freja blev nr. 4 med 150,3 point

Søndag den 26 Marts trekantkonkurrence i Middelfart

Leif Hansen med Bosse blev nr. 2 med 225,0 point
Villy Skaarup med Bandit blev nr. 5 med 216,5 point
Bente Skou med Bella blev nr. 6 med 216,2 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 9 med 198,4 point
Samlet blev det Odense 868,9 Nyborg 856,1 Middelfart 769,6 point

Søndag den 16 April unghundekonkurrence i Middelfart

Valter Larsen med Tarsan blev nr. 1 med 179,3 point
Isabella Richter med Uffe blev nr. 3 med 170,7 point
Jørn Christensen med Quilte blev nr. 5 med 164,9 point
Emil Vium med Freja blev nr. 7 med 160,2 point

Onsdag den 23 August udtagelse i kriminal/vinderklassen sek. 1

Vinderklassen
Villy Skaarup med Bandit blev nr. 1 med 217,9 point
Kriminalklassen
Frank B. Nielsen med Boogie 209,7 point
Ib Bukkehave med Brutalis 199,0 point

Søndag den 27 August udtagelse i kriminalklassen

Gert Hansen med Ally 187,3 point
Bente Skou med Bella 177,0 point

Onsdag den 30 August udtagelse i patruljeklassen sek. 1

Leif Hansen med Bosse 207,5 point

Søndag den 3 September udtagelse i patruljeklassen på Hellerup

Valter Larsen med Tarsan 206,2 point
Isabella Richter med Uffe 194,6 point

22-23-24 September DM i Svendborg

Vinderklassen
Villy Skaarup med Bandit blev nr. 6 med 182,2 point
Kriminalklassen
Frank B. Nielsen med Boogie blev nr. 10 med 177,9 point

Søndag den 15 Oktober unghundekonkurrence i Middelfart

Jørn Christensen med Quilte blev nr. 1 med 178,8 point
Emil Vium med Freja 165,3 point

Søndag den 29 Oktober klubmesterskab

Leif Hansen med Bosse blev nr. 1 med 219,4 point
Frank B. Nielsen med Boogie blev nr. 2 med 218,1 point
Bente Skou med Bella blev nr. 3 med 210,5 point
Villy Skaarup med Bandit blev nr. 4 med 209,7 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 5 med 207,9 point
Isabella Richter med Uffe blev nr. 6 med 182,6 point
Valter Larsen med Tarsan blev nr. 7 med 149,7 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 2001

25 Februar trekantkonkurrence i Nyborg

Villy Skaarup med Bandit blev nr. 1 med 219,0 point
Leif Hansen med Bosse blev nr. 5 med 212,5 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 6 med 209,8 point
Frank B. Nielsen med Boogie blev nr. 7 med 203,6 point
Samlet blev det Odense 849,3 – Nyborg 844,7- Middelfart 729,6 point

Søndag den 8 April unghundekonkurrence i Svendborg

Tommy Pedersen med Marco blev nr. 1 med 175,5 point

Lørdag den 28 April oprykningskonkurrence i kriminalklassen

Ib Bukkehave med Brutalis blev nr. 2 med 211,8 point
Gert Hansen med Ally 207,3 point

Søndag den 29 April oprykningskonkurrence i patruljeklassen

Isabella Richter med Uffe 199,7 point

Søndag den 26 August udtagelseskonkurrence i kriminalklassen

Leif Hansen med Bosse blev nr. 1 med 215,8 point
Bente Skou med Bella 206,0 point
Gert Hansen med Ally 198,3 point

Onsdag den 29 August udtagelseskonkurrence i kriminal/vinderklassen sek. 1

Kriminalklassen
Ib Bukkehave med Brutalis blev nr. 1 med 221,5 point
Frank B. Nielsen med Boogie 207,2 point
Vinderklassen
Villy Skaarup med Bandit blev nr. 1 med 221,0 point

Søndag den 2 September udtagelseskonkurrence i patruljeklassen

Tommy Pedersen med Marco 220,9 point
Valter Larsen med Tarsan 212,5 point
Isabella Richter med Uffe 209,7 point
Jørn Christensen med Quilte 202,9 point
Emil Vium med Freja 165,5 point

28/29/30 September DM i Oksbøl

Vinderklassen
Villy Skaarup med Bandit blev nr. 7 med 203,8 point
Krimminalklassen
Ib Bukkehave med Brutalis blev nr. 8 med 189,6 point
Leif Hansen med Bosse blev nr. 9 med 180,8 point

Søndag den 21 Oktober unghundekonkurrence i Svendborg

Anni Larsen med Kita blev nr. 1 med 179,0 point

Søndag den 28 Oktober klubmesterskabet afholdt i Odense

Leif Hansen med Bosse blev nr. 1 med 218,8 point
Villy Skaarup med Bandit blev nr. 2 med 213,8 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 3 med 209,7 point
Tommy Pedersen med Marco blev nr. 4 med 207,4 point
Frank B. Nielsen med Boogie blev nr. 5 med 193,6 point
Isabella Richter med Uffe blev nr. 6 med 182,2 point
Emil Vium med Freja blev nr. 7 med 127,5 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1998

Søndag den 8 Marts Nyborg – Svendborg konkurrence i Nyborg

Olav Skou med Aiko blev nr. 1 med 207,8 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 2 med 192,9 point
Jørn Christensen med Quanto blev nr. 3 med 192,0 point
Villy Skaarup med Bandit 187,0 point
Bjarne Ovesen med Pav 182,0 point
Samlet Nyborg 961,7 Svendborg 875,1 point

Søndag den 29 Marts Trekantkonkurrence i Nyborg

Olav Skou med Aiko blev nr. 4 med 205,5 point
Jørn Christensen med Quanto 200,9 point
Gert Hansen med Ally 195,9 point
Bjarne Ovesen med Pav 192,0 point
Samlet Odense 807,3 Nyborg 794,0 Middelfart 559,7 point

Onsdag den 26 August udtagelse i krimminalklassen sek. 1

Villy Skaarup med Bandit blev nr. 1 med 217,7 point

Søndag den 30 August udtagelse i krimminalklassen

Bjarne Ovesen med Pav 209,6 point
Olav Skou med Aiko 200,5 point

Onsdag den 2 September udtagelse i patruljeklassen sek. 1

Ib Bukkehave med Brutalis blev nr. 1 med 221,1 point
Frank B. Nielsen med Boogie 209,9 point

Søndag den 6 september udtagelse i patruljeklassen

Gert Hansen med Ally blev nr. 3 med 225,5 point
Bente Skou med Bella blev nr. 5 med 221,8 point

Søndag den 13 September kåringskonkurrence

Charly Hansen med Seiko blev nr. 1 med 102,6 point
Per Skov Nielsen med Fando blev nr. 2 med 85,5 point
Valter Larsen med Tarsan blev nr. 3 med 79,5 point

25-26-27 September DM i Grenå

Kriminalklassen
Villy Skaarup med Bandit 197,6 point
Patruljeklassen
Ib Bukkehave med Brutalis 201,4 point
Gert Hansen med Ally 172,9 point

Søndag den 25 Oktober klubmesterskab

Olav Skou med Aiko blev nr. 1 med 221,8 point
Bente Skou med Bella blev nr. 2 med 217,0 point
Villy Skaarup med Bandit blev nr. 3 med 216,4 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 4 med 192,2 point
Frank B. Nielsen med Boogie blev nr. 5 med 193,9 point
Bjarne Ovesen med Pav blev nr. 6 med 188,3 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1999

Søndag den 28 Marts trekantkonkurrence i Odense

Villy Skaarup med Bandit blev nr. 2 med 225,4 point
Frank B. Nielsen med Boogie 210,9 point
Bente Skou med Bella 199,2 point
Gert Hansen med Ally 192,9
Samlet Odense 867,2 Nyborg 828,4 Middelfart 766,1 point

Søndag den 18 April Unghundekonkurrence i Odense

Leif Hansen med Bosse blev nr. 2 med 177,3 point

Onsdag den 25 August udtagelse i kriminalklassen sek. 1

Villy Skaarup med Bandit blev nr. 1 med 216,6 point
Ib Bukkehave med Brutalis 199,5 point

Søndag den 29 August udtagelse i kriminalklassen i Fåborg

Bente Skou med Bella blev nr. 2 med 219,3 point
Bente Pedersen med Straus gennemførte ikke hunden blev syg

Onsdag den 1 September udtagelse i patruljeklassen sek. 1

Frank B. Nielsen med Boogie 210,7 point
Leif Hansen med Bosse 206,0 point

Søndag den 5 September udtagelse i patruljeklassen i Fåborg

Gert Hansen med Ally blev nr. 1 med 211,0 point

Søndag den 19 September lokal unghundekonkurrence

Valter Larsen med Tarsan blev nr. 1 med 169,9 point
Isabella Richter med Uffe blev nr. 2 med 157,8 point

24-25-26 September DM i Nykøbing Falster

Kriminalklassen
Villy Skaarup med Bandit bev nr. 2 med 200,9 point
Patruljeklassen
Frank B. Nielsen med Boogie 199,0 point

Søndag den 10 Oktober unghundekonkurrence i Odense

Valter Larsen med Tarsan blev nr. 2 med 168,0 point

Søndag den 17 Oktober kåringskonkurrence i Nyborg

Jørn Christensen med Quilte blev nr. 2 med 100,1 point
Emil Vium med Freja 97,0 point
Henrik Jepsen med Bonito 91,0 point

Søndag den 24 Oktober klubmesterskab

Villy Skaarup med Bandit blev nr. 1 med 211,4 point
Leif Hansen med Bosse blev nr. 2 med 197,5 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 3 med 191,3 point
Bente/Olav Skou med Bella blev nr. 4 med 188,0 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1996

Søndag den 3 Marts lokal unghundekonkurrence

Henning Jensen med Judo blev nr. 1 med 172,6 point
Frank B. Nielsen med Zako blev nr. 2 med 152,6 point

Søndag den 17 Marts Trekantkonkurrence i Odense

Olav Skou med Eiko blev nr. 4 med 215,8 point
Tommy Pedersen med Samson 215,5 point
Jørn Christensen med Quanto 210,3 point
Bjarne Ovesen med Forts 178,7 point
Samlet Odense 878,5 Nyborg 820,3 Middelfart 747,9 point

Søndag den 31 Marts Nyborg – Svendborg i Nyborg

Tommy Pedersen med Samson blev nr. 3 med 208,9 point
Jørn Christensen med Quanto 198,5 point
Olav Skou med Eiko 190,9 point
Bente Pedersen med Straus 184,2 point
Gert Pedersen med Eiko 167,1 point
Samlet Svendborg 990,6 Nyborg 949,6 point

Søndag den 14 April unghundekonkurrence i Fåborg

Henning Jensen med Indo 152,3 point

Onsdag den 28 August udtagelse i Kriminal/vinderklassen sek. 1

Vinderklassen
Leif Hansen med Cello 197,5 point

Søndag den 1 September udtagelse i kriminalklassen i Odense

Tommy Pedersen med Samson blev nr. 2 med 222,3 point
Olav Skou med Eiko 216,3 point
Bjarne Ovesen med Forte 202,0 point
 Emil Vium med Janni 196,4 point

Onsdag den 4 September udtagelse i patruljeklassen sek. 1

Gert Petersen med Eiko 210,0 point

Søndag den 8 September udtagelse i patruljeklassen i Odense

Jørn Christensen med Quanto blev nr. 2 med 227,6 point

Søndag den 15 September lokal unghundekonkurrence

Bente Skou med Bella blev nr. 1 med 174,4 point
Villy Skaarup med Bandit blev nr. 2 med 168,8 point

27-28-29 September DM i Skagen

Kriminalklassen
Tommy Pedersen med Samson 173,5 point
Patruljeklassen
Jørn Christensen med Quanto 190,8 point

Søndag den 13 Oktober unghundekonkurrence i Fåborg

Villy Skaarup med Bandit blev nr. 3 med 173,9 point
Bente Skou med Bella 169,0 point

Søndag den 3 November klubmesterskab

Kriminalklassen
Olav Skou med Eiko blev nr. 1 med 227,3 point
Bjarne Ovesen med Forte blev nr. 2 med 214,1 point
Tommy Pedersen med Samson blev nr. 3 med 213,2 point
Patruljeklassen
Villy Skaarup med Bandit blev nr. 1 med 221,8 point
Jørn Christensen med Quanto blev nr. 2 med 211,1 point
Gert Petersen med Eiko blev nr. 3 med 204,0 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1997

Søndag den 2 Marts lokal unghundekonkurrence

Bente Skou med Bella blev nr. 1 med 173,6 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 2 med 161,3 point

Søndag den 9 Marts Trekantkonkurrence i Middelfart

Bjarne Ovesen med Pav 218,0 point
Tommy Pedersen med Samson 216,0 point
Villy Skaarup med Bandit 215,0 point
Jørn Christensen med Quanto 207,4 point
Samlet Odense 893,9 Nyborg 856,4 Middelfart 809,2 point

Søndag den 6 April Nyborg – Svendborg i Svendborg

Villy Skaarup med Bandit blev nr. 1 med 225,1 point
Olav Skou med Aiko blev nr. 2 med 216,9 point
Tommy Pedersen med Samson blev nr. 3 med 207,8 point
Samlet Nyborg 648,3 Svendborg 581,1 point

Søndag den 13 April unghundekonkurrence i Nyborg

Bente Skou med Bella blev nr. 1 med 172,0 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 9 med 158,6 point

Søndag den 31 August udtagelse i kriminalklassen i Middelfart

Olav Skou med Aiko blev nr. 1 med 226,0 point
Tommy Pedersen med Samson blev nr. 4 med 222,0 point
Bjarne Ovesen med Pav 217,9 point
Jørn Christensen med Quanto 216,6 point
Bente Pedersen med Hassan 207,2 point

Onsdag den 3 September udtagelse i patruljeklassen sek. 1

Villy Skaarup med Bandit blev nr. 1 med 223,6 point

Søndag den 8 September udtagelse i patruljeklassen i Middelfart

Bente Skou med Bella 217,4 point

Søndag den 14 September lokal unghundekonkurrence

Gert Hansen med Ally blev nr. 1 med 175,4 point
Frank B. Nielsen med Boogie blev nr. 2 med 163,0 point

26-27-28 September DM i Åbenrå

Krimminalklassen
Olav Skou med Aiko blev nr. 11 med 170,6 point
Patruljeklassen
Villy Skaarup med Bandit fik en delt 5. plads med 215,1 point

Søndag den 12 Oktober unghundekonkurrence i Nyborg

Frank B. Nielsen med Boogie blev nr. 1 med 178,3 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 3 med 173,8 point

Søndag den 2 November klubmesterskab

Gert Hansen med Ally blev nr. 1 med 220,2 point
Bjarne Ovesen med Pav blev nr. 2 med 215,3 point
Olav Skou med Aiko blev nr. 3 med 212,3 point
Jørn Christensen med Quanto blev nr. 4 med 209,3 point
Villy Skaarup med Bandit blev nr. 5 med 207,9 point
Gert Petersen med Eiko blev nr. 6 med 197,2 point
Frank B. Nielsen med Boogie blev nr. 7 med 191,9 point
Bente Skou med Bella blev nr. 8 med 191,3 point
Bente Pedersen med Hassan blev nr. 9 med 179,7 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1994

Søndag d. 13 Marts lokal unghundekonkurrence

Jørn Christensen med Quanto blev nr. 1 med 175,9 point
Olav Skou med Eiko blev nr. 2 med 166,7 point
Bjarne Ovesen med Pav blev nr. 3 med 165,0 point
Preben Jørgensen  med Nikki blev nr. 4 med 160,0 point

Søndag d. 27 Marts trekantkonkurrence i Middelfart

Villy Skaarup med Jas blev nr. 1 med 219,0 point
Samlet Odense 831,4 Nyborg 818,9 Middelfart 781,8 point

Søndag d. 17 April unghundekonkurrence i Middelfart

Olav Skou med Eiko blev nr. 2 med 178,5 point
Bjarne Ovesen med Pav blev nr. 3 med 174,5 point
Jørn Christensen med Quanto 166,4 point
Preben Jørgensen med Nikki 151,0 point

Onsdag den 24 August udtagelse i krimminalklassen sek. 1

Leif Hansen med Cello 206,0 point

Søndag d. 28 August udtagelse i krimminalklassen sek.2 i Assens

Emil Vium med Janni 197,8 point

Onsdag d. 31 August udtagelse i patruljeklassen sek. 1

Villy Skaarup med Jas 199,5 point

Søndag d. 4 September udtagelse i patruljeklassen sek 2 i Assens

Bjarne Ovesen med Pav blev nr. 3 med 223,8 point
Tommy Pedersen med Samson blev nr. 4 med 219,1 point
Olav Skou med Eiko 212,9 point
Bente Petersen med Straus 198,8 point

Søndag d. 18 September lokal unghundekonkurrence

Jørn Christensen med Quanto blev nr. 1 med 172,9 point
Preben Jørgensen med Nikki blev nr. 2 med 159,4 point
Gert Pedersen med Eiko blev nr.  3 med 149,3 point
Frank Bjerg Nielsen med Niko blev nr. 4 med 148,5 point

Danmarksmesterskabet i Ribe

Leif Hansen med Cello blev nr. 12 med 197,8 point

Søndag d. 16 Oktober unghundekonkurrence i Middelfart

Gert Pedersen med Eiko blev nr. 3 med 168,0 point
Jørn Christensen med Quanto blev nr. 5 med 163,3 point
Preben Jørgensen med Nikki 150,2 point
Gert Hansen med Ally 146,8 point
Frank Nielsen med Niko 146,1 point

Søndag d. 20 November klubmesterskab

Patruljeklassen
Villy Skaarup med Jas blev nr. 1 med 220,3 point
Tommy Pedersen med Samson blev nr. 2 med 218,0 point
Olav Skou med Eiko blev nr. 3 med 215,2 point
Jørn Christensen med Quanto blev nr. 4 med 211,8 point
Bjarne Ovesen med Pav blev nr. 5 med 211,1 point
Kriminalklassen
Emil Vium med Janni blev nr. 1 med 204,6 point
Leif Hansen med Cello blev nr. 2 med 202,3 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1995

Søndag den 12 Marts lokal unghundekonkurrence

Preben Jørgensen med Nikki blev nr. 1 med 164,8 point
Gert Petersen med Eiko blev nr. 2 med 156,5 point

Søndag den 19 Marts trekantkonkurrence i Nyborg

Tommy Pedersen med Samson blev nr. 2 med 222,8 point
Jørn Christensen med Quanto blev nr. 6 med 215,4 point
Olav Skou med Eiko blev nr. 8 med 208,8 point
Bjarne Ovesen med Forte blev nr. 11 med 199,7 point
Samlet Odense 880,3 Nyborg 846,7 Middelfart 807,3 point

Søndag den 23 April unghundekonkurrence i Svendborg

Gert Petersen med Eiko 169,4 point
Preben Jørgensen med Nikki 151,0 point

Søndag den 14 Maj Nyborg – Svendborg i Svendborg

Jørn Christensen med Quanto blev nr. 2 med 206,5 point
Olav Skou med Eiko blev nr. 4 med 203,3 point
Bjarne Ovesen med Forte blev nr. 5 med 196,8 point
Samlet Nyborg 606,4 Svendborg 594,1 point

Onsdag den 23 August udtagelse i kriminalklassen sek. 1

Leif Hansen med Cello 208,8 point

Onsdag den 30 August udtagelse i patruljeklassen sek. 1

Gert Petersen med Eiko blev nr. 3 med 222,8 point

Søndag den 3 September udtagelse i patruljeklassen

Bente Pedersen med Straus blev nr. 2 med 227,0 point
Olav Skou med Eiko blev nr. 3 med 224,4 point
Bjarne Ovesen med Forte blev nr. 4 med 223,0 point
Tommy Pedersen med Samson blev nr. 5 med 222,3 point
Jørn Christensen med Quanto blev nr. 7 med 217,3 point

Søndag den 10 September lokal unghundekonkurrence

Henning Jensen med Indo 174,9 point

22-23-24 September DM i Næstved

Patruljeklassen
Tommy Pedersen med Samson blev nr. 9 med 217,4 point
Olav Skou med Eiko blev nr. 11 med 215,8 point
Bjarne Ovesen med Forte blev nr. 16 med 210,6 point
Gert Petersen med Eiko blev nr. 24 med 174,4 point

Søndag den 15 Oktober unghundekonkurrence i Svendborg

Henning Jensen med Indo blev nr. 4 med 160,7 point

Søndag den 19 November klubmesterskab

Patruljeklassen
Olav Skou med Eiko blev nr. 1 med 210,8 point
Jørn Christensen med Quanto blev nr 2 med 206,5 point
Tommy Pedersen med Samson blev nr. 3 med 199,5 point
Gert Petersen med Eiko blev nr. 4 med 163,6 point
Kriminalklassen
Emil Vium med Rikke blev nr. 1 med 192,0 point
Leif Hansen med Cello blev nr. 2 med 183,3 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1992

 Søndag d. 8 Marts lokal unghundekonkurrence

Gert Hansen med Ally blev nr. 1 med 161,9 point
Bente Pedersen med Strauss blev nr. 2 med 153,5 point

Søndag d. 22 Marts trekantkonkurrence i Nyborg

Emil Vium med Janni blev nr. 4 med 209,4 point
Ib Bukkehave med Thais blev nr. 9 med 199,5 point
Leif Hansen med Cello blev nr. 10 med 199,0 point
Svend Åge med Fie blev nr. 11 med 188,2 point
Samlet Odense 849,8 Nyborg 796,1 Middelfart 779,6 point

Søndag d. 12 April unghundekonkurrence i Nyborg

Tom Johansen med Yasso blev nr. 1 med 177,7 point
Bente Pedersen med Strauss 171,9 point

Onsdag d. 2 September udtagelse i patruljeklassen sek. 1

Tom Johansen med Yasso 223,8 point
Leif Hansen med Cello 218,3 point
Ib Bukkehave med Thais 202,5 point

Søndag d. 6 September udtagelse i patruljeklassen i Middelfart

Per Nielsen med Bonzo 214,0 point
Emil Vium med Janni 208,6 point
Svend Åge med Fie 201,3 point

Søndag d. 20 September lokal unghundekonkurrence

Valter Larsen med Puma blev nr. 1 med 153,9 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 2 med 150,8 point

25 26 27 September danmarksmesterskabet i Svendborg

Tom Johansen med Yasso blev nr. 2 med 220,1 point i patruljeklassen

Søndag d. 18 Oktober unghundekonkurrence i Nyborg

Valter Larsen med Puma blev nr. 5 med 163,7 point
Gert Hansen med Ally 127,2 point

Søndag d. 15 November Klubmesterskab

Per Nielsen med Bonzo blev nr. 1 med 198,0 point
Leif Hansen med Cello blev nr. 2 med 196,7 point
Emil Vium med Janni blev nr. 3 med 178,6 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1993

Søndag d. 21 Marts trekantkonkurrence i Odense

Leif Hansen med Cello 205,4 point
Valter Larsen med Puma 157,2 point
Per Nielsen med Bonzo 142,5 point
Samlet Middelfart 660,4 Odense 602,4 Nyborg 505,1 point

Søndag d. 28 Marts lokal unghundekonkurrence

Bjarne Ovesen med Forte blev nr. 1 med 166,0 point
Preben Jørgensen med Nikki blev nr. 2 med 139,5 point
Regina med Hanna blev nr. 3 med 138,8 point
Gert Pedersen med Chess blev nr. 4 med 137,9 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 5 med 135,1 point
Valter Larsen med Puma blev nr. 6 med 128,5 point

Søndag d. 18 April unghundekonkurrence i Odense

Preben Jørgensen med Nikki 153,5 point
Gert Pedersen med Chess 139,0 point
Gert Hansen med Ally 136,9 point
Valter Larsen med Puma 128,5 point

Onsdag d. 25 August udtagelse i krimminalklassen sek. 1

Tom Johansen med Yasso 221,4 point
Ib Bukkehave med Thais 218,0 point

Onsdag d. 1 September udtagelse i patruljeklassen sek. 1

Leif Hansen med Cello 202,5 point

Søndag d. 5 September udtagelse i patruljeklassen sek. 2 i Fåborg

Bente Pedersen med Strauss 206,5 point
Emil Vium med Janni 200,1 point

Søndag d. 19 September lokal unghundekonkurrence

Tommy Pedersen med Samson blev nr. 1 med 175,5 point
Bjarne Ovesen med Forte blev nr. 2 med 174,3 point
Olav Skou med Eiko blev nr. 3 med 173,6 point
Villy Skaarup med Asko blev nr. 4 med 167,1 point
Regina med Hanna blev nr. 5 med 157,0 point
Preben Jørgensen med Nikki blev nr. 6 med 155,6 point

24-25-26 September Danmarksmesterskabet i Holbæk

Tom Johansen med Yasso 199,3 point i krimminalklassen

Søndag d. 17 Oktober unghundekonkurrence i Odense

Villy Skaarup med Asko blev nr. 3 med 177,8 point
Tommy Pedersen med Samson blev nr. 4 med 176,2 point
Regina med Hanna 166,9 point
Bjarne Ovesen med Forte 165,5 point
Preben Jørgensen med Nikki 164,4 point
Olav Skou med Eiko 155,0 point
Gert Hansen med Ally 137,5 point

Søndag d. 14 November klubmesterskab

Villy Skaarup med Asko blev nr. 1 med 207,2 point
Tommy Pedersen med Samson blev nr. 2 med 203,6 point
Emil Vium med Janni blev nr. 3 med 196,0 point
Leif Hansen med Cello blev nr. 4 med 184,5 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1990

Søndag d. 11 Marts Lokalunghundekonkurrence

Per Nielsen med Bonzo blev nr. 1 med 168,4 point
Emil Vium med Rikke blev nr. 2 med 161,6 point

Søndag d. 25 Marts trekankonkurrence i Odense

Tommy Pedersen med Dino 221,6 point
Villy Skaarup med Chang 198,0 point
Ib Bukkehave med Theis 194,7 point
Knud Erik med Warus 184,5 point
Samlet Odense 823,9 Nyborg 798,8 Middelfart 793,4 Point

Søndag d. 8 April unghundekonkurrence i Fåborg

Per Nielsen med Bonzo blev nr. 1 med 178,8 point
Emil Vium med Rikke blev nr. 4 med 159,7 point

Søndag d. 5 August Nyborg – Svendborg konkurrence i Nyborg

Tommy Pedersen med Dino 220,7 point
Villy Skaarup med Chang 208,3 point
Ib Bukkehave med Theis 194,1 point
Per Nielsen med Bonzo 188,9 point
Samlet Nyborg 812,0 Svendborg 621,0 point

Søndag d. 26 August udtagelse i krimminalklassen sek. 2 i Odense

Tommy Pedersen med Dino 194,3 point

Onsdag d. 29 August udtagelse i patruljeklassen sek. 1

Ib Bukkehave med Theis
Jørgen P. Madsen med ???
De fik begge en halv oprykning mangler desværre point

Søndag d. 2 September udtagelse i patyruljeklassen  sek. 2 i Odense

Per Nielsen med Bonzo 192,9 point
Emil Vium med Rikke 187,0 point
Anni Larsen med Ditte 124,9 point

Søndag d. 28 Oktober unghundekonkurrence i Fåborg

Svend Åge Lunde med Fie blev nr. 1 179,9 point

Søndag d. 4 November klubmesterskab

Krimminalklassen
Tommy Pedersen med Dino blev nr. 1 med   217,5 point
Patruljeklassen
Emil Vium med Rikke  blev nr 2 (1) med 201,0 point
Svend Åge Lunde med Fie blev nr. 3 med 191,1 point
Ib Bukkehave med Theis blev nr. 4 med 181,1 point
Per Nielsen med Bonzo blev nr. 5 med 160,7 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1991

Søndag den 23 Marts trekantkonkurrence i Middelfart

Tommy Pedersen med Dino blev nr. 2 med 224,7 point
Svend Åge med Fie blev nr. 5 med 214,5 point
Ib Bukkehave med Thais blev nr. 9 med 200,4 point
Emil Vium med Janni blev nr. 11 med 195,5 point
Samlet Middelfart 846,7 Nyborg 834.8 Odense 827,3 point

Onsdag den 4 September udtagelse til DM i patruljeklassen sek. 1

Ib Bukkehave med Thais 211,5 point

Søndag den 8 September udtagelse til DM i patruljeklassen sek. 2

Svend Åge med Fie 213,0 point
Per Nielsen med Bonzo 192,7 point
Emil Vium med Jannie 190,5 point

Søndag den 6 Oktober lokal unghundekonkurrence

Leif Hansen med Cello blev nr. 1 med 172,8 point
Bente Pedersen med Straus blev nr. 2 med 153,2 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 3 med 142,1 point
Carsten Knudsen med Bella blev nr. 4 med 130,6 point

Søndag den 20 Oktober unghundekonkurrence i Assens

Leif Hansen med Cello blev nr. 2 med 176,8 point
Carsten Knudsen med Bella blev nr. 12 med 154,7 point
Bente Pedersen med Straus blev nr. 13 med 154,2 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 16 med 138,0 point

Søndag den 10 November klubmesterskab

Emil Vium med Janni blev nr. 1 med 214,8 point
Svend Åge med Fie blev nr. 2 med 200,0 point
Ib Bukkehave med Thais blev nr. 3 med 195,0 point
Leif Hansen med Cello blev nr. 4 med 188,0 point (club 21)

Resultater for Nyborg politihundeforening 1988

Søndag d. 10 April unghundekonkurrence i Middelfart

Gunnar Madsen med Zerro blev nr. 12 med 153,2 point
Knud E. Kristiansen med Warus blev nr. 13 med 151,7 point
Michael Madsen med Aik blev nr. 19 med 139 2 point
Der var tilmeldt 27 hunde

Søndag d. 17 April Nyborg – Svendborg i Nyborg

Charly Hansen med Pav blev nr. 2 med 218,9 point
Anna Jensen med Eik blev nr. 3 med 218,5 point
Tommy Pedersen med Dino blev nr. 4 med 209,7 point
Henning Jensen med Charrif blev nr. 5 med 204,9 point
Samlet Nyborg 852,0 Svendborg 675,7 point

Søndag d. 28 August udtagelse i krimminalklassen sek. 2 i Assens

Anna Jensen med Eik blev nr. 1 med 221,0 point
Charly Hansen med Pav blev nr. 2 med 218,3 point

Søndag d. 4 September udtagelse i patruljeklassen sek. 2 i Assens

Henning Jensen med Alex blev nr. 3 med 199,5 point
Tommy Pedersen med Dino blev nr. 4 med 196,0 point

25-25-27 September Danmarksmesterskabet i Skagen

Krimminalklassen
Charly Hansen med Pav 209,6 point
Anna Jensen med Eik  186,5 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1989

Søndag d. 2 April trekantkonkurrence i Nyborg

Villy Skaarup med Chang blev nr. 2 med 221,2 point
Charly Hansen med Paw blev nr. 5 med 210,7 point
Tommy Pedersen med Dino blev nr. 6 med 209,9 point
Anna Jensen med Eik blev nr. 7 med 206,6 point
Samlet Nyborg 848,4 Odense 818,7 Middelfart 791,4 point

Søndag d. 9 april unghundekonkurrence i Svendborg

Knud E. Kristiansen med Warus blev nr. 4 med 164,8 point
Anni Larsen med Germania blev nr. 6 med 161,8 point

Søndag d. 7 maj Nyborg – Svendborg i Svendborg

Villy Skaarup med Chang blev nr. 1 med 217,5 point
Tommy Pedersen med Dino blev nr. 4 med 211,8 point
Kent Jensen med  blev nr.6 med 206,2 point
Henning Katborg med  blev nr. 8 med 180,8 point
Samlet Svendborg 832,6 Nyborg 813,3 point

Søndag d. 27 August udtagelsekonkurrence i vinderklassen i Nyborg

Anna Jensen med Eik blev nr. 1 med 190,3 point

Søndag d. 3 September udtagelseskokurrence i patruljeklassen i Nyborg

Tommy Pedersen med Dino kvalificeret til DM
Knud Erik Kristiansen med Warus

22-23-24 September Danmarksmesterskabet i Ry

Patruljeklassen
Tommy Pedersen med Dino blev nr.11 med 199,3 point

Søndag d. 8 Oktober lokal unghundekonkurrence

Per Nielsen med Bonzo blev nr. 1 med 174,4 point
Emil Vium med Rikke blev nr. 2 med 164,6 point
Svend Åge Lunde med Fie blev nr. 3 med 162,9 point

Søndag d. 22 Oktober unghundekonkurrence i Svendborg

Per Nielsen med Bonzo blev nr. 6 med 164,9 point
Svend Åge Lunde med Fie blev nr. 7 med 163,9 point
Emil Vium med Rikke blev nr. 10 med 159,8 point

Søndag d. 29 Oktober klubmesterskab i kriminal og vinderklassen

Anna Jensen med Fie blev nr. 1 med 193,3 point
Villy Skaarup med Chang blev nr. 2 med 184,7 point

Søndag d. 5 November klubmesterskab i patruljeklassen

Tommy Pedersen med Dino blev nr. 1 med 219,4 point
Ib Bukkehave med Theis blev nr. 2 med 205,9 point
Knud Erik Kristiansen med Warus blev nr. 3 med 177,9 point
Kent Jensen med blev nr. 4 med 167,7 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1986

Søndag d. 16 Marts lokal unghundekonkurrence

Gert Hansen med Ally blev nr. 1 med 166,7 point
Tommy Pedersen med Dino blev nr. 2 med 158,3 point
Bente Pedersen med Tell blev nr. 3 med 137,0 point
Palle Gludsø med Aison blev nr. 4 med 125,0 point

Søndag d. 6 April unghunde konkurrence i Nyborg

Gert Hansen med Ally blev nr. 2 med 170,7 point
Tommy Pedersen med Dino 152,9
Bente Pedersen med Tell 141,7 point
Palle Gludsø med Aison 135,7 point

Søndag d. 20 April trekantkonkurrence i Nyborg

Olav Skou med Ali blev nr. 2 med 227,8 point
Jørn Christensen med Chico blev nr. 4 med 223,5 point
Michael Nielsen med Ayoe blev nr. 5 med 222,8 point
Lis Rude Jensen med Ditte blev nr. 8 med 215,3 point
Samlet Nyborg 889,4 Middelfart 868,8 Odense 798,1 point

Søndag d. 4 Maj Nyborg – Svendborg afholdt i unghunde i Nyborg

Charly Hansen med Pav blev nr. 1 med 177,0 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 2 med 176,5 point
Allan Skov med Quanto blev nr. 4 med 170,5 point
Tommy Pedersen med Dino blev nr. 5 med 156,7 point
Samlet Nyborg 680,7 Svendborg 561,3 point

Søndag d. 3 August klubmesterskab i krimminalklassen

Olav Skou med Ali blev nr. 1 med 217,0 point
Jørn Christensen med Chico blev nr. 2 med 184,1 point

Søndag d. 10 August klubmesterskab i patruljeklassen

Charly Hansen med Pav blev nr. 1 med 223,4 point
Anna Jensen med Eik blev nr. 2 med 222,1 point
Lis Rude Jensen med Ditte blev nr. 3 med 212,3 point
Mogens Nielsen med Rico blev nr. 4 med 209,1 point
Allan Skov med Quanto blev nr. 5 med 202,8 point
Henning Hansen med Chang blev nr. 6 med 194,9 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 7 med 188,7 Point

Søndag d. 31 August udtagelse i krimminal & vinderklassen i Svendborg

Vinderklassen
Olav Skou med Ali blev nr. 1 med 194,2 point
Krimminalklassen
Jørn Christensen med Chico 205,4 point

Søndag d. 7 September udtagelse i patruljeklassen i Svendborg

Charly Hansen med Pav blev nr. 1 med 229,0 point
Anna Jensen med Eik blev nr. 3 med 203,9 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 4 med 203,4 point
Allan Skov med Quanto blev nr. 5 med 201,5 point
Lis Rude Jensen med Ditte 157,2 point

Søndag d. 14 September lokal unghundekonkurrence

Bente Pedersen med Tell blev nr. 1 med 177,6 point
Tommy Pedersen med Dino blev nr. 2 med 172,9 point
Henning Jensen med Chari blev nr. 3 med 172,8 point
Palle Gludsø med Aison blev nr. 4 med 148,8 point

26/27/28 September Danmarksmesterskabet i Århus

Charly Hansen med Pav 195,4 point

Søndag d. 12 Oktober unghundekonkurrence i Nyborg

Bente Pedersen med Tell blev nr. 4 med 168,0 point
Palle Gludsø med Aison blev nr. 5 med 160,5 point
Henning Jensen med Alex 155,4 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1987

Søndag d. 26 April trekantkonkurrence i Lammehave

Anna Jensen med Eik blev nr. 3 med 213,2 point
Lis Rude Jensen med Ditte blev nr. 6 med 205,0 point
Jørn Christensen med Chico blev nr. 7 med 199,5 point
Ask Hansen med Bondo bortvist p.g.a. bid i øvelse 9
Samlet Middelfart 828,9 Nyborg 617,7 Odense 586,8 point

Søndag d. 10 Maj Nyborg – Svendborg i Svendborg max point 209,0

Allan Skov med Quanto blev nr. 2 med 190,0 point
Jørn Christensen med Chico blev nr. 4 med 186,0 point
Villy Skaarup med Chang blev nr. 7 med 172,9 point
Lis Rude Jensen med Ditte blev nr. 8 med 172,8 point

Søndag d. 2 August klubmesterskab i krimminalklassen

Anna Jensen med Eik blev nr. 1 med 165,0 point
Jørn Christensen med Chico blev nr. 2 med 160,6 point
 

Søndag d. 9 August klubmesterskab

Charly Hansen med Pav blev nr. 1 med 223,8 point
Tommy Pedersen med Dino blev nr. 2 med 194,4 point
Kent Jensen med Ronnie blev nr. 3 med 157,7 point
Bente Pedersen med Tell blev nr. 4 med 121,5 point

Søndag d. 30 August udtagelse i krimminalklassen i Fåborg

Anna Jensen med Eik blev nr. 1 med 221,8 point
Jørn Christensen med Chico blev nr. 2 med 157,4 point

Søndag d. 6 September udtagelse i patruljeklassen i Fåborg

Tommy Pedersen med Dino blev nr. 4 med 211,6 point

Resultater for Nyborgpolitihundeforening 1983

13 Marts lokal unghundekonkurrence

Mikael Nielsen med Ayoe blev nr. 1 med 176,7 point
Allan Skov med Quanto blev nr. 2 med 164,3 point
Jørn Christensen med Cicho blev nr. 3 med 162,0 point

Søndag den 27 Marts Nyborg – Svendborg i Nyborg

Villy Sørensen med Hero blev nr. 1 med 202,8 point
Leif Hansen med Eddie blev nr. 2 med 202,3 point
Allan skov med Quanto blev nr. 4 med 191,8 point
Olav Skou med Ali blev nr. 5 med 190,6 point
Tom Johansen med Utz blev nr. 7 med 173,6 point
Sammenlagt Nyborg 961,1 point og Svendborg 783,4 point

Søndag den 10 April Trekantkonkurrence i Nyborg

Olav Skou med Ali blev nr. 1 med 215,6 point
Leif Hansen med Eddie blev nr. 5 med204,8 point
Jørn Christensen med Cicho blev nr. 8 med 200,0 point
Mikael Nielsen med Ayoe blev nr. 12 med 171,3 point

Søndag den 7 August lokalkonkurrence patruljeklassen

Leif Hansen med Eddie blev nr. 1 med 212,4 point
Jørn Christensen med Chico blev nr. 2 med 209,3 point
Olav Skou med Ali blev nr. 3 med 204,9 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 4 med 192,8 point
Allan Skov med Quanto blev nr. 5 med 180,8 point

31 August udtagelse i Krimminalklassen sekt. 1

Sten Bertelsen med Bernhard fik 214,5 point
Kent Jensen med Seppo fik 201,5 point

4 September udtagelse i patruljeklassen sekt. 2

Olav Skou med Ali blev nr. 1 med 220,3 point
Jørn Christensen med Chico blev nr. 7 med 196,8 point
Allan Skov med Quanto blev nr. 15 med 161,8 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 16 med 158.5 point

7 September udtagelse i patruljeklassen sekt.1

Leif Hansen med Eddie fik 216,9 point
Tom Johansen med Utz fik 170,0 point

24-25 September Landstævne i Svendborg

Krimminalklassen
Sten Bertelsen med Bernhard fik 196,0 point
Patruljeklassen
Olav Skou med Ali fik 207,3 point
Leif Hansen med Eddie fik 194,1 point

18 September lokal unghundekonkurrence

Mikael Nielsen med Ayoe blev nr. 1 med 163,4 point
Lis R. Jensen med Ditte blev nr. 2 med 155,9 point

16 Oktober unghundekonkurrence i Svendborg

Lis R. Jensen med Ditte blev nr. 2 med 171,4 point
Michael Nielsen med Ayoe blev nr. 8 med 152,0 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1984

Søndag d. 1 April Nyborg – Svendborg konkurrence i Svendborg

Leif Hansen med Eddie blev nr. 1 med 204,7 point
Olav Skou med Ali blev nr. 2 med 204,0 point
Mikael Nielsen med Ayoe blev nr. 4 med 178,6 point
Jørn Christensen med Chico blev nr. 5 med 176,2 point
Sten Bertelsen med Bernhard blev nr. 10 med 113,8 point
Samlet Nyborg 878,0 Svendborg 849,8 point

Søndag d. 14 April lokal unghundekonkurrence

Henning Hansen med Chang blev nr. 1 med 169,8 point
Jørgen Madsen med Balder blev nr. 2 med 166,4 point

Søndag d. 29 April trekantkonkurrence i Odense

Kent Jensen med Seppo blev nr. 7 med 188,6 point
Olav Skou med Ali blev nr. 8 med 183,1 point
Leif Hansen med Eddie blev nr. 11 148,9 point
Mikael Nielsen med Ayoe blev nr. 12 med 135,1 point
Samlet Middelfart 821,1 Odense 768,2 Nyborg 655,7 point

Søndag d. 26 August klubmesterskab

Kriminalklassen
Olav Skou med Ali blev nr. 1 med 214,9 point
Sten Bertelsen med Bernhard blev nr. 2 med 204,0 point
Patruljeklassen
Leif Hansen med Eddie blev nr. 1 med 206,0 point
Lis Jensen med Ditte blev nr. 2 med 192,2 point
Jørn Christensen med Chico blev nr. 3 med 190,0 point
Mogens Nielsen med Zacho blev nr. 4 med 180,4 point
Allan Skov med Quanto blev nr. 5 med 178,8 point
Mikael Nielsen med Ayoe blev nr. 6 med 174,7 point
Henning Hansen med Chang blev nr. 7 med 157,9 point
Jørgen Madsen med Balder blev nr. 8 med 127,4 point

Onsdag d. 29 August udtagelse i Krimminalklassen sek. 1

Sten Bertelsen med Bernhard blev nr. 2 med 207,2 point
Kent Jensen med Seppo blev nr. 3 med 167,0 point

Søndag d. 2 September udtagelse i Krimminalklassen sek. 2

Olav Skou med Ali blev nr. 1 med 229,0 point

Onsdag d. 5 September udtagelse i patruljeklassen sek. 1

Leif Hansen med Eddie blev nr. 1 med 207,0 point
Mogens Nielsen med Zacho blev nr. 2 med 184,0 point

Søndag d. 9 September udtagelse i patruljeklassen sek. 2

Jørn Christensen med Chico blev nr. 2 med 213,2 point
Allan Skov med Quanto blev nr. 7 med 199,1 point
Lis Jensen med Ditte blev nr. 8 med 197,9 point
Mikael Nielsen med Ayoe blev nr. 12 med 183,8 point

Søndag d. 16 September lokal unghundekonkurrence

Ask Hansen med Bondo blev nr. 1 med 162,1 point
Bent Hyldegård med Donna blev nr. 2 med 150,5 point
Kurt Dreier med Cocco blev nr. 3 med 148,2 point
Tom Johansen med Tjek blev nr. 4 med 109,5 point

28-29-30 September Danmarksmesterskab på Rømø

Olav Skou med Ali blev nr. 13 med 190,5 point i Krimminalklassen

I Oktober unghundekonkurrence i Fåborg

Bent Hyldegård med Donna blev nr. 3 med 166,5 point
Ask Hansen med Bondo blev nr. 6 med 162,5 point

Resultater for Nyborgpolitihundeforening 1981

22 Marts Nyborg Svendborg konkurrence i Nyborg

Villy Sørensen med Hero blev nr. 1 med 212,0 point
Sten Bertelsen med Bernhard blev nr. 4 med 205,7 point
Allan Skov med Hassan blev nr. 5 med199,6 point
Tom Johansen med Utz blev nr. 6 med 195,4 point
Tonni Hansen med Vita blev nr. 8 med 162,8 point

Søndag den 13 September udtagelse i patruljeklassen

Allan Skov med Hassan fik 189,9 point
Jørn Christensen med Britta fik 189,9 point
Geert Hansen med Ally fik 179,0 point
Erik Larsen med Vilman fik 170,2 point
Olav Skou med Ali fik 166,8 Point
Tonni Hansen med Vita fik 144,0 point

Udtaget til Danmarksmesterskaberne

Krimmialklassen sek. 2

Villy Sørensen med Hero 209,8 point

Patruljeklassen sek. 1

Steen Berthelsen med Bernhard 210,7 point

Resultater for Nyborg politihundeforening 1982

  1. Febuar Lokal unghundekonkurrence i Nyborg

Michael Nielsen med Ayoe blev nr. 1 med 131,8 point
Lene Skou med Hassan blev nr. 2 med 104,7 point

  1. Febuar  patruljeklassen

Villy Sørensen med Hero blev nr. 1 med 220,0 point
Steen Bertelsen med Bernhard blev nr. 2 med 217,8 point
Tom Johansen med Utz blev nr. 3 med 207,5 point
Olav Skou med Ali blev nr. 4 med 197,3 point
Gert P. Hansen blev nr. 5 med 191,6 point
Jørn Christensen med Britta blev nr. 6 med 176,5 point

  1. Juni Nyborg – Svendborg konkurrence i Svendborg

Steen Bertelsen med Bernhard blev nr. 1 med 206,1 point
Olav Skou med Ali blev nr. 2 med 200,7 point
Gert P. Hansen med Ally blev nr. 5 med 171,9 point
Tonny Hansen med Vita blev nr. 8 med 121,0 point
Samlet Svendborg 710,2 point Nyborg 709,7 point

  1. August  krimminalklassen Ravnholdt

Villy Sørensen med Hero blev nr. 1 med 162,0 point
Kent Jensen med Seppo blev nr. 2 med 127,5 point

  1. August  patruljeklassen Ravnholdt

Olav Skou med Ali blev nr. 1 med 210,8 point
Jørn Christensen med Britta blev nr. 2 med 194,4 point
Gert Hansen med Ally blev nr. 3 med 168,3 point
Tonni Hansen med Vitta blev nr. 4 med 162,4 point

Søndag den 29 August udtagelse i krimminalklassen i Assens

Villy Sørensen med Hero fik 209,0 point

Søndag den 5 September udtagelse i Patruljeklassen i Assens

Olav Skou med Ali fik 214,8 point
Jørn Christensen med Britta fik 181,6 point

  1. September lokal unghundekonkurrence i Nyborg

Leif Hansen med Eddie blev nr. 1 med 167,5 point
Michael Nielsen med Ayoe blev nr. 2 med 163,7 point
Lars Wollesen med Bongo blev nr. 3 med 147,6 point
Lene Skov med Hassan blev nr. 4 med 145,5 point

Resultater for Nyborgpolitihundeforening 1979

Lokal unghundekonkurrence dato ??

Allan Skov med Hassan blev nr. 1 med 158,6 point
Karl Allan Kirk med Disko blev nr. 2 med 155,0 point
Tonny Hansen med Nita blev nr. 3 med 145,8 point
Leif Hansen med Paw blev nr. 4 med 143,0 point
Jørn Christensen med Britta blev nr. 5 med 127,0 point

4 November lokalkonkurrence i patruljeklassen

Villy Sørensen med Hero blev nr. 1 med 215,0 point
Kent Jensen med Sebbo blev nr. 2 med 201,6 point
Geert Hansen med Ally blev nr. 3 med 174,3 point

Nyborg – Svendborg konkurrence dato ??

Villy Sørensen med Hero blev nr. 3 med 193,9 point
Christian Lund med Zeus blev nr. 4 med 191,3 point
Geert Hansen med Ally blev nr. 5 med 189,0 point
Henning Jensen med Rollo blev nr. 9 med 150,2 point
Ib Bak med Aslak blev nr. 10 med 138,8 point
Samlet Svendborg 955,2 point og Nyborg 863,2 point

Udtagelse i patruljeklassen dato ??

Gert Hansen med Ally blev nr. 9 med 199,5 point
Der deltog 27 hunde

 

 unghundekonkurrence dato ??

Allan Skov med Hassan blev nr. 28 med 107,4 point
Jørn Christensen med Britta blev nr. 30 med 101,0 point
Der deltog 37 hunde

Resultater forNyborgpolitihundeforening 1980

5 April unghundetræningkonkurrence

Allan Skov med Hassan blev nr. 1 med 163,7 point
Karl Allan Kirk med Disko blev nr. 2 med 153,8 point
Jørn Christensen med Britta blev nr. 3 med 152,0 point
Erik Kelleris med Bingo blev nr. 4 med 135,2 point

20 April Nyborg Svendborg konkurrence i Svendborg

Leif Hansen med Paw blev nr. 3 med 207,3 point
Karl Allan Kirk med Disko blev nr. 5 med 190,7 point
Kent Jensen med Seppo blev nr. 6 med 189,5 point
Geert Hansen med Ally blev nr. 7 med 188,0 point
Allan Skov med Hassan blev nr. 9 med 150,0 point
Samlet Svendborg 1066,2 point Nyborg 925,5 point

27 April unghundekonkurrence i Nyborg

Karl Allan Kirk med Disko blev nr.14 med144,2 point
Allan Skov med Hassan blev nr. 18 med 133,9 point
Sv.E. Kelleris med bingo blev nr. 19 med 132,2 point
Ib Bak med Keia blev nr. 21 med 105,4 point

14 September unghundetræningskonkurrence

Jørn Christensen med Britta blev nr. 1 med 162,5 point
Tonni Hansen med Vita blev nr. 2 med 138,6 point
Allan Skov med Hassan blev nr. 3 med 131,2 point
Kurt Pedersen med Chang blev nr. 4 med 103,8 point

26 Oktober unghundekonkurrence i Nyborg

Allan Skov med Hassan blev nr. 4 med 172,7 point
Karl Allan Kirk med Disko blev nr. 5 med 172,6 point
Jørn Christensen med Britta blev nr. 6 med 171,9 point

22 November lokal unghundekonkurrence

Jørn Christensen med Britta blev nr. 1 med 171,3 point
Allan Skov med Hassan blev nr. 2 med 167,0 point
Tonni Hansen med Vita blev nr. 3 med 160,9 point
Kurt Pedersen med Chang blev nr. 4 med 143,3 point
Erik Kastrup med Bamse blev nr. 5 med 106,7 point

23 November klubmesterskab i patruljeklassen

Villy Sørensen med Hero blev nr. 1 med 210,5 point
Leif Hansen med Paw blev nr. 2 med 199,4 point
Kent Jensen med Seppo blev nr. 3 med 163,2 point
Steen Bertelsen med Bernhard blev nr. 4 med 157,3 point
Tom Johansen med Utz blev nr. 5 med 155,4 point
Geert Hansen med Ally blev nr. 6 med 148,5 point

Close Menu